Piecos gados apgrozījumu kāpina par vairāk nekā 90%(0)

Rīga, 21.nov., NOZARE.LV. Ekokosmētikas ražotājas SIA "Madara Cosmetics" ("Madara"), parādu piedziņas sabiedrības "Paus Konsults" un noliktavu pakalpojumu sniedzēja "MMD Serviss" apgrozījums pēdējos piecos gados vidēji audzis par vairāk nekā 90% - šos kā veiksmīgus uzņēmējdarbības piemērus krīzes pārvarēšanā šodien SIA "Firmas.lv" un biznesa portāla "Nozare.lv" rīkotajā diskusijā "Latvijas biznesa gada pārskats - kas sagaida uzņēmumus?" minēja "Firmas.lv" valdes priekšsēdētājs Juris Rožkalns.
"Firmas.lv" apkopotā informācija liecina, ka "Madaras" un "Paus Konsults" apgrozījums pēdējos piecos gados vidēji audzis par 96%, bet "MMD Serviss" - par 92%.
Tāpat "Madaras" peļņa pēdējos piecos gados vidēji augusi par 50%. Lietotu apģērbu tirgotāja "R.D.A." peļņa pēdējo piecu gadu laikā vidēji augusi par 42%, bet medikamentu vairumtirgotāja "Smart Pharma" - par 34%.
Pēdējo piecu gadu laikā arī vairāki uzņēmumi audzējuši darbinieku skaitu, piemēram, "Madarā" 2007.gadā strādāja septiņi cilvēki, turpretī pērn to skaits bija 35, "R.D.A." darbinieku skaits no 74 cilvēkiem 2007.gadā audzis līdz 290 pērn, bet "Rīgas Sanitārā transporta autobāzes" darbinieku skaits piecu gadu laikā audzis no 137 līdz 293.
Jau ziņots, ka klajā nācis "Latvijas Biznesa gada pārskats" - unikāls izdevums, kurā drukātā veidā apkopota informācija par uzņēmumiem, kas rada 95% no visu Latvijas uzņēmumu apgrozījuma.
"Latvijas Biznesa gada pārskatu" veido uzņēmums "Firmas.lv" sadarbībā ar ziņu aģentūru LETA. Kā norāda Rožkalns, izdevuma mērķis ir izcelt un parādīt uzņēmumus, kas nodrošina Latvijas ekonomisko stabilitāti un pamatu.
Pārskatā apkopota informācija no uzņēmēju iesniegtajiem 2011.gada pārskatiem. Kopumā grāmatas drukātajā un interneta versijā tiks publicēta informācija nozaru dalījumā par uzņēmumiem, kuru 2011.gada apgrozījums ir lielāks par 100 000 latu. Šādu uzņēmumu Latvijā ir virs 20 000, un kopējais šo uzņēmumu apgrozījums 2011.gadā bija virs 30 miljardiem latu, kas savukārt veido 95% no visa 2011.gada pārskatos uzrādītā apgrozījuma.
Apskatītajos uzņēmumos strādā vairāk nekā 485 000 darbinieku, kas saskaņā ar VID datiem ir 65% no kopējā darba ņēmēju skaita.
"Latvijas Biznesa gada pārskatā" iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti apgrozījuma secībā - top 10 uzņēmumi 17 industrijās, top 25-50 uzņēmumi 63 virsnozarēs un visi uzņēmumi 472 nozarēs.
Grāmatas tirāža būs 20 000 eksemplāru, tā tiks izplatīta bez maksas vidējo un lielo uzņēmumu vadītājiem, nozaru līderiem, nozaru asociācijām, valsts iestādēm un citiem. Grāmatā iekļautie nozaru uzņēmumu topi būs pieejami elektroniski "Firmas.lv" un LETA biznesa portāla "Nozare.lv" klientiem.
Raivis Spalvēns, Nozare.lv